Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

photohobby 

Slavnostní otevření rodného domu Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích

9 fotek 22.6.2013 - zobrazení
V sobotu 22. června 2013 se na Třebíčsku v Dolních Vilémovicích sešli milovníci naší válečné historie, členové klubů vojenské historie, vojáci a široká civilní veřejnost, aby byli přítomni slavnostního otevření zrekonstruovaného rodného domu plukovníka in memoriam Jana Kubiše a při následném pietním aktu zároveň uctili památku obětí světových válek.
Když jsme jako delegace zastupující Krajské vojenské velitelství Jihlava vystupovali krátce po poledni z auta, dýchla na nás na návsi v Dolních Vilémovicích skvělá, přátelská atmosféra. Při setkání se starostkou Jitkou Boučkovou poté její velká radost „dokázali jsme to“. Vždyť ještě před pár měsíci byl rodný dům Jana Kubiše v dost špatném stavu, se sice nově opravenou střechou, ale práce na rekonstrukci bylo ještě opravdu hodně. Vše se ale zásluhou sponzorů a party nadšenců pro dobrou věc povedlo.
Rekonstrukce stála celkem 3,4 milionu korun, místní mládež na opravě nové střechy odpracovala přes tisíc hodin.
Od soboty má tedy válečný hrdina Jan Kubiš v rodné vsi nově opravený rodný dům a své muzeum.
Čestným hostem na této akci byl brigádní generál Jaroslav Klemeš, ikona 4. brigády rychlého nasazení, jednadevadesátiletý jediný žijící z parašutistů, kteří byli ze Západu vysazeni v tehdejším protektorátu. Dalšími vzácnými hosty byl i hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, senátor Miloš Vystrčil, zástupce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky – ředitel SOC Ministerstva obrany generálmajor Aleš Opata, ředitel Vojenského historického ústavu plukovník Aleš Knížek a další osobnosti veřejného života. Všechny přítomné velmi potěšila i účast delegace ze Slovenské republiky.
„Vážení hosté, chci Vás ujistit, že příslušníci Armády České republiky se budou vždy hlásit k odvaze a statečnosti těch, kteří naší republice na všech frontách boje s útlakem a totalitou pomohli vrátit svobodu a naději demokratické existence“ řekl ve svém projevu ředitel Krajského vojenského velitelství Jihlava plukovník Jan Ňachaj.
Na závěr programově bohatého odpoledne vystoupil Vojenský umělecký soubor Ondráš.
Autor: Libuše Pavlíčková, tisková a informační pracovnice Krajského vojenského velitelství Jihlava

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.